Hypotéka od ČSOB zaplatí 3 splátky za Vás

hypotekárny úver - Hypotéka - hypoúver - Hypotéka od ČSOB zaplatí 3 splátky za Vás

ČSOB ponúka hypotekárny úver pri ktorom sľubuje zaplatiť 3 splátky za Vás. Na stránke banky informuje, že až do výšky 1500 Eur, teda pri maximálnej splátke úveru 500 Eur mesačne. Akcia platí iba na novo poskytnuté hypotekárne úvery od 1.3. do 31.5. s fixáciou na 3 a viac rokov. Na webstránke ČSOB sa priamo nehovorí v akom období nemusíte tieto 3 splátky uhradiť, pravdebodobne to však bude niekedy na začiatku čerpania úveru, kedy väčšiu časť splátky tvoria úroky.

 

Vlastnosti hypotekárneho úveru, kde 3 splátky neplatíte:

  • 3 mesačné splátky úveru nemusíte zaplatiť
  • zľava 100% z poplatku za poskytnutie úveru
  • možnosť predčasného splatenia hypotéky až do výšky 20% úveru bez poplatku
  • možnosť splatiť celú hypotéku jednorázovo k dátumu obnovy úrokovej sadzby
  • tím, že 3 splátky nezaplatíte, sa Vám pri tejto hypotéke nepredĺži splatnosť úveru
  • súčasne ak zaplatí banka za Vás tri splátky, nezvýši Vám ani výšku splátky úveru

 

Príklad na hypotéku s tromi zaplatenými splátkami od ČSOB:

Ak by ste mali úver na 30 rokov s úrokom napr. 4.2% a výška úveru by bola napríklad 100000 EUR - splátka by predstavovala 489.02 EUR, teda takmer maximálnych 500 Eur podľa podmienok ČSOB, banka by tak reálne znížila v prvom mesiaci istinu Vášho úveru o 139.02 Eur, v druhom mesiaci o 139.5 EUR a v treťom o 139.99 EUR. Pre Vás to v skutočnosti znamená, že ste nemuseli zaplatiť 3x489.02 EUR, teda 1467.06 banku však táto akcia stála niečo cez 400 EUR, ktoré získa späť pri ďalších splátkach. Hypotéku si môžete sami namodelovať na hypokalkulačke podľa vlastnej potreby.

Ak chcete naozaj rýchlo splatiť svoju hypotéku odporúčam odložiť 3 mesačné splátky, ktoré zaplatila ČSOB za Vás a pri najbližšom možnom termíne ich zaplatiť ako predčasnú splátku - mimoriadnu splátku, pretože v prípade, ak je predčasná splátka bez poplatku, tak celá suma sa použije na zníženie istiny, teda zostatku úveru. Najmä na začiatku splácania úveru aj menšia suma splatená predčasne môže predstavovať zaujimavé ušetrenie na úrokoch.

Hypotéka od ČSOB s 3 splátkami, ktoré nemusíte platiť vyzerá ako použiteľná, problém bude vo vyššej úrokovej sadzbe, ktorá sa poskytuje pri 3 a viac ročnej fixácií. Počas trvania doby fixácie úrokovej sadzby tiež väčšinou nie je možné splatiť mimoriadnu splátku, ale na to na začiatku väčšinou ani nie sú voľné financie. Skôr ako sa rozhodnete, porovnajte si úrokové sadzby bez fixácie, s ročnou fixáciou a s 3 ročnou fixáciou, aby ste úver nepreplatili viac, ako ušetríte na 3 splátkach, ktoré nemusíte platiť.


Hypotéka - hypoúver ČSOB

ČSOB banka pripravila pre záujemcov o hypotekárny úver akciu na hypotéku s úrokom 3,7%. Hypoúver poskytne ČSOB bez poplatku a schválenie úveru garantuje do 24 hodín od odovzdania... viac informácii o úvereVšetky hypotekárne úvery a pôžičky poskytované ČSOB bankou nájdete v časti hypotekárny úver ČSOB